Novinky

 

V sobotu 9. dubna uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Dlouhý Most soutěž pro mladé hasiče s názvem Vítání jara. Soutěž spočívala v provedení požárního útoku "na sucho" bez vody. Ikdyž bylo počasí velmi aprílové, jelikož chvilkami sněžilo a pak zase svitítlo sluníčko, vedly si naše děti poměrně dobře.

V neděli 27. března 2022 proběhlo každoroční čištění koupaliště na Rádle a že bylo letos zase co čistit. Děkujeme všem nezbedům za spousty kamenů, klacků a dalších věcí, že jako každý rok nezklamali.

Každý rok pořádáme tradiční hasičský ples na Rádle. Letos jsme pro Vás připravili opět bohatou slosovací soutěž. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina H!T!. Na čepu se můžete těšit na Svijany a Plzeň. Pro milovníky vína máme připravený výběr skvělých českých vín z Vinařství Vinofol.

Jednotce požární ochrany Rádlo se podařilo přidat k plošnému rozmístění přístrojů AED v našem kraji, které rozmisťuje Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje. AED zakoupila obec Rádlo a již máme tento přístroj ve výbavě hasičského zásahového vozidla. Naši členové prošli školením na použití AED a danou problematiku. S myšlenkou pořízení AED...

Za finanční pomoci Nadace Preciosa a Obce Rádlo byly pořízeny nové sklopné terče. Oběma sponzorům velice děkujeme a vážíme i jejich obrovské podpory.

V neděli 26. září odpoledne jsme asistovali ZZS LK při vyhledání a transportu pacienta v lese pod rozhlednou Císařský kámen. Pátrání po zraněné osobě probíhalo v těžko přístupném terénu.

Dne 15. září zněla siréna na rádelské hasičárně celkem dvakrát. Nejdřívě okolo půl šesté ráno, kdy byla naše jednotka povolána k technické pomoci odstranění spadlého stromu na komunikaci I/65. Poté znovu odpoledne, kdy jsme ZZS LK asistovali při transportu pacienta.

Letos jsme pořádali již druhý ročník příměstského tábor a ve spolupráci s Obcí Rádlo. Ani jsme nestihli vytisknout a zveřejnit informační leták a kapacita táboru byla již vyčerpána. Takový zájem nás moc těší a zároveň je to pro nás velký závazek.

Během léta jsme se ve spolupráci VZS Jablonec nad Nisou zúčastnili výcviku na jablonecké přehradě. Vyzkoušel jsme si záchranu tonoucí na vodě a poskytnutí první pomoci. Klukům moc děkujeme za to, že si na nás udělali čas!

Po roce jsme opět upořádali sběr železného šrotu na Rádle. Letos se nám podařilo posbírat skoro 8 tun. Děkujeme všem Rádelákům!

Pan Josef Förster je členem našeho sboru již neuvěřitelných 53 let. Za tu dobu odpracoval tisíce hodin na údržbě techniky, brigádách a taky jako hospodář sboru. Dodnes je aktivním členem a proto byl oceněn nejvyšším vyznamenáním SH ČMS, kterým je titul "Zasloužilý hasič".

Současná situace umožnila naší jednotce zúčastnit se školení na práci s ruční motorovou pilou. Všichni účastníci kurzu si prošli teoretickou a praktickou částí školení. Celý kurz byl zakončen písemným testem, ve kterém všichni uspěli. Nabyté zkušenosti uplatníme třeba při odstraňovaní spadlých stromů přes komunikace. Takových situací jsme museli...