Novinky

Za velkého finančního přispění našeho člena sboru PharmDr. Zbyňka Čalkovského mohl vzniknout náš první kalendář a tak jsme ho rozdali všem našim členům a podporovatelům rádelských hasičů. Pokud by měl někdo o kalendář zájem, tak bohužel není na prodej. Děkujeme všem, kteří nás podporují i v těchto nelehkých časech.

Dne 7. prosince ve 2:41 hod ráno byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednotka vyjela ke spadlému stromu přes komunikaci v místech kde se cesta z Rádla napojuje na silnici I/65. Společně s profesionálními hasiči jsme strom rozřezali a odklidili z cesty.

Dne 14. listopadu v 18:18 hod. byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár sazí v komíně v domě na Milíře. Profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou použili termokameru, aby odhalili problémová místa s vysokou teplotou a naše jednotka asistovala při odklízení žhavého popela z komína.

Ještě než dorazila další vládní omezení, proběhla dne 28. září soutěž ve Velkých Hamrech o 14 dnů později. Počasí přiliš nepřálo a soutěž se neobešla bez deště. Naše děti se umístili na pátém a desátém místě.

Dne 12. září jsme se zúčastnili soutěže v Pilínkově se dvěma družstvy v kategorii mladších žáků. Obhájili jsme zde loňské druhé místo a jen o chlup dětem uniklo místo první. Druhý tým bral místo čtvrté se ztrátou dvou vteřin. Kategorie mladších se celkem účastnilo 10 družstev.

Dne 23. srpna v 15:50 hod. byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár dodávkového automobilu v blízskosti Kiosku Milíře. Požár se obešel bez zranění. Přesné příčiny vzplanutí vozidla jsou předmětem vyšetřování.

Pro letošní rok jsme pro Vaše děti připravili letní příměstský tábor, který budeme pořádat v termínu od pondělí 17. srpna do pátku 21. srpna 2020, vždy od 8 do 17 hodin na Rádle. Tábor je určen pro všechny kluky i holky ve věku 5-18 let.

V sobotu 11. dubna jsme na žádost obce vyčistili koupaliště na Rádle. Vzhledem k současným omezením se na této akci podíleli pouze členové výjezdové jednotky, kteří byli vybaveni ochrannými pomůckami.

Na základě požadavku obce jsme rovezli dezinkci a roušky na více než 200 adres na Rádle a Milířích. S rozvozem jsme začali ve 14 hodin a skončili až za tmy v 21 hodin. Ikdyž jsme se snažili, je možné, že jsme na někoho zapomněli, jsme jenom lidé. Všem takovým se omlouváme a doufáme, že na nás nezanevřete.

Jako každý rok, i letos pořádáme hasičský ples na Rádle, který se bude konat v sobotu 7. března 2020 v Kulturním domě na Rádle od 20 hodin. K poslechu a tanci zahraje skupina Kontakt. Samozřejmě nebude chybět ani slosovací soutěž o hodnotné ceny.