Novinky

Jako každý rok, i letos pořádáme hasičský ples na Rádle, který se bude konat v sobotu 7. března 2020 v Kulturním domě na Rádle od 20 hodin. K poslechu a tanci zahraje skupina Kontakt. Samozřejmě nebude chybět ani slosovací soutěž o hodnotné ceny.

Ve středu v 6:19 hodin byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o spadlý strom na komunkaci I/65 v důsledku silných poryvů a čerstvě napadaného sněhu nedaleko lávky a odbočky na Rádlo ve směru od Jablonce nad Nisou.

V pátek v 10:41 hodin byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o únik o odstranění nebezpečného stavu, který souvisel s nakloněným stromem přes komunkaci I/65, která vede z Jablonce nad Nisou okolo Rychnova až k Rádelskému mlýnu.

Neuběhly ani necelé dva týdny od cvičení na Rádle a už jsme zase v akci. Ve středu 30. října se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení v Harrachově, kde jsme byli s naším stanem, který sloužil jako zázemí pro ČČK Jablonec nad Nisou.

V sobotu 19. 10. 2019 minutu po desáté hodině dopoledne začalo taktické cvičení u rozhledny Císařský kámen nedaleko obce Rádlo, které mělo za cíl procvičit spolupráci jednotek při zásahu u požáru lesa, aktivaci jednotek a ověření dojezdových časů, schopnosti VZ při koordinaci zásahu a součinnost s více jednotkami PO, činnost při provádění průzkumu...

Každý rok pořádáme pro naše malé hasiče výlet. Letos jsme vyrazili do Prahy na Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy a taky na hasičskou stanici č. 11 v Modřanech, kde sídlí prosefionální jednotka hasičů z Hasičské záchranné sboru hl. m. Prahy.