Novinky

 

V neděli 26. září odpoledne jsme asistovali ZZS LK při vyhledání a transportu pacienta v lese pod rozhlednou Císařský kámen. Pátrání po zraněné osobě probíhalo v těžko přístupném terénu.

Dne 15. září zněla siréna na rádelské hasičárně celkem dvakrát. Nejdřívě okolo půl šesté ráno, kdy byla naše jednotka povolána k technické pomoci odstranění spadlého stromu na komunikaci I/65. Poté znovu odpoledne, kdy jsme ZZS LK asistovali při transportu pacienta.

Letos jsme pořádali již druhý ročník příměstského tábor a ve spolupráci s Obcí Rádlo. Ani jsme nestihli vytisknout a zveřejnit informační leták a kapacita táboru byla již vyčerpána. Takový zájem nás moc těší a zároveň je to pro nás velký závazek.

Během léta jsme se ve spolupráci VZS Jablonec nad Nisou zúčastnili výcviku na jablonecké přehradě. Vyzkoušel jsme si záchranu tonoucí na vodě a poskytnutí první pomoci. Klukům moc děkujeme za to, že si na nás udělali čas!

Po roce jsme opět upořádali sběr železného šrotu na Rádle. Letos se nám podařilo posbírat skoro 8 tun. Děkujeme všem Rádelákům!

Pan Josef Förster je členem našeho sboru již neuvěřitelných 53 let. Za tu dobu odpracoval tisíce hodin na údržbě techniky, brigádách a taky jako hospodář sboru. Dodnes je aktivním členem a proto byl oceněn nejvyšším vyznamenáním SH ČMS, kterým je titul "Zasloužilý hasič".

Současná situace umožnila naší jednotce zúčastnit se školení na práci s ruční motorovou pilou. Všichni účastníci kurzu si prošli teoretickou a praktickou částí školení. Celý kurz byl zakončen písemným testem, ve kterém všichni uspěli. Nabyté zkušenosti uplatníme třeba při odstraňovaní spadlých stromů přes komunikace. Takových situací jsme museli...

Dne 5. května v 19:35 hod. byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo o požár komína v obci Rádlo. Společně s profesionálními hasiči z Jablonce nad Nisou se nám podařilo zabránit větším škodám na majetku.

Dne 4. března byl na naší obec doručen dopis od krajského ředitele Hasičkého záchranného sboru Libereckého kraje pan plk. Ing. Jan Hadrbolce za zásah naší jednotky u požáru průmyslového objektu v Chrastavě.

Rozšiřujeme výjezdovou jednotku a hledáme nové členy a kamarády do našich řad! Více informací nalezete v článku...