Novinky

 

Srdečně Vás všechny zveme na náš tradiční Hasičský ples, který se bude konat v sobotu 24. února 2024 v Kulturním domě na Rádle (Rádlo č.p. 252). Ples začíná v 20 hodin. K poslechu a tanci bude hrát hudbní skupina Kontakt. Tešit se můžete na bohatou tombolu.

U příležitosti našich oslav 140 let od založení sboru proběhne soutěž O nejkrásnější požární motorovou stříkačku. Soutěž pořádá a organizuje SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Rádlo. Soutěž se bude konat dne 26. srpna 2023 na fotbalovém hřišti na Rádle. Pravidla soutěže a přihláška do soutěže je ke stažení níže.

V sobotu 26. srpna 2023 proběhne na Rádle oslava našeho výročí. U této příležitosti proběhne slavnostní vysvěcení hasičského praporu. Těšit se můžete na statické i dynamické ukázky složek IZS, velké množství historické i soudobé techniky nejen hasičské techniky.

V pátek obec Rádlo uspořádala letní kino na fotbalovém hřišti a druhý den v sobotu proběhly Rádleské slavnosti. Během těchto dvou dnů jsme pro vás měli na čepu dva druhy piva, jedno nealko pivo a jednu limču. Na grilu jsme pro Vás připravili vynikající klobásky, dále jste si u nás mohli dát třeba párek v rohlíku nebo grilovanou kýtu.

Voda v domě

16.06.2023

Během rychlé přeháňky vnikla voda do jednoho z domů na Rádle, naše jednotka použila protipovodňové pytle, aby zabránila dalším škodám a dále pomohla majitelce domu s úklidem.

Kroužek mladých hasičů navštěvuje přes 30 dětí. Letos jsme se zúčastnili okresního kola Hry Plamen ve Velkých Hamrech, následně soutěže v požárním útoku na Frýdštejně a poté soutěže ve Svijanech. Nejlépe si vedlo družstvo mladších, které obsadilo 4. místo z 21 týmů na soutěži na Frýdštejně.

Dne 6. května jsme uspořádali každoroční sběr železného šrotu. Celkem jsme posbírali téměř 4,6 tuny železného odpadu, moc všem děkujeme.

Na letošní pálení čarodejnic jsme připravili vatru. Poté jednotka provedla zapálení vatry a následný požární dozor. Druhý den jsme provedli kontrolu požářiště.

Od začátku letošního roku musela naše jednotka řešit celkem 4 události, z toho 3 se staly během měsíce dubna. Vzhledem k tomu, že se opět blíží období sucha, apelujeme na všechny návštěvníky rádelských lesů, aby se chovali zodpovědně a nikde nemanipulovali s otevřeným ohněm, jelikož i od zahozeného nedopalku cigarety může vzniknout rozsáhlý lesní...

Každý rok pořádáme tradiční hasičský ples na Rádle. Letos jsme pro Vás připravili opět bohatou slosovací soutěž. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina Kontakt.

Po novém roce nám přišlo celkem 10 kompletů nových zásahových obleků českého výrobce GoodPRO. Jedná se o jednovrstvý zásahový oblek FR2 FireFalcon. Oděv je nehořlavý se 100% aramidovou vrchní tkaninou s RipStop vazbou a zesílenými koleny s kevlarovou tkaninou, která má silikonový zátěr. Obleky jsou vybaveny mmj. RFID čipy, které slouží nejen k...

Výstraha meteorologů se naplnila a vlivem silného poryvu větru byl naší jednotce vyhlášen poplach ve čtvrtek 5. ledna okolo poledne. Po našem příjezdu už na místě pracovala jednotka profesionálních hasičů z Jablonce nad Nisou. Pomohli jsme s úklidem komunikace I/65 u MÚK Rádelský mlýn.

Na Štědrý den byl naší jednotce vyhlášen poplach. Na základě žádosti ZZS LK jsme byli povoláni k asistenci s transportem pacienta. Na místo jsme dorazili jako první a poté se na místo dostavili i profesionální hasiči ze stanice Jablonec nad Nisou. Následně jsme pomohli zdravotníkům s transportem zraněného pacienta do sanitního vozu.

Ani v letošním roce jsme nechyběli s naším stánkem na Rádelském Adventu, který pořádá Obec Rádlo. Připravili jsme pro vás opět náš svařáček a horký mošt se slivovicí. V hrnci se nám ohřívaly vynikající párky od Drdy, o které byl velký zájem. Děkujeme všem, kteří navštívili náš stánek a tím nás podpořili. Moc si toho vážíme!

Dne 16. listopadu jsme byli v Zoner Bobyhall Brno na Anketě dobrovolní hasiči roku. Anketu pořádá Spolek Svatý Florián - Dobrovolní hasiči roku, který je nezávislou, otevřenou a dobrovolnickou organizací sdružující fyzické i právnické osoby s cílem aktivně pomáhat v propagaci dobrovolných hasičů a zvyšovat povědomí o jejich mimořádné obětavosti. V...