30. 10. 2019 - Taktické cvičení v Harrachově

01.11.2019

Neuběhly ani necelé dva týdny od cvičení na Rádle a už jsme zase v akci. Ve středu 30. října se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení v Harrachově, kde jsme byli s naším stanem, který sloužil jako zázemí pro ČČK Jablonec nad Nisou.

HZS LK nás opět požadalo o pomoc a tak jsme vyrazili ve středu brzy ráno do Harrachova na centrální parkoviště. Tady naše jednotka postavila stan pro CO/OOB a připravila zázemí pro ČČK Jablonec nad Nisou.

Poté jsme pomohli připravit prostor pro simulovanou nehodu dvou autobusů, ve kterých cestovalo 50 pasažerů. Osoby utrpěly různá zranění. Když byli všichni namaskováni, přišel povel ke spuštění celé akce.

Cvičení bylo určené pro jednotky Harrachov, Tanvald, Rokytnice nad Jizerou, Desná a jednotku polských hasičů z města Jelenia Góra. Jedním z cílů cvičení bylo procvičit spolupráci jednotek. Aby to zasahující hasiči neměli tak snadné, polovina figurantů bylo z Polska, kteří neuměli česky.

Autoři fotografií: Š. Rajnohová a M. Drešer