12. 10. 2019 - Hasičský výlet do Prahy

14.10.2019

Každý rok pořádáme pro naše malé hasiče výlet. Letos jsme vyrazili do Prahy na Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy a taky na hasičskou stanici č. 11 v Modřanech, kde sídlí prosefionální jednotka hasičů z Hasičské záchranné sboru hl. m. Prahy.

Na výlet s námi vyrazili i rodiče dětí, které navštěvují náš kroužek mladých hasičů. Celá naše výprava čítala celkem 43 výletníků a odjezd z Rádla byl v sobotu v 8 ráno.

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Do Prahy na Prosek, kde na nás čekali záchranáři ze ZZSHMP, jsme přijeli v 9:30.

Po krátkém úvodu od paní doktorky Jarmily Paukertové a jejích kolegů, jsme začali s prohlídkou unikatního speciálu přezdívaného GOLEM, který je jediný svého druhu v celé Evropě.

Golema používá ZZSHMP například při mimořádných událostech, když je potřeba zřídit stanoviště pro třídění zraněných osob atd. V návěsu se nachází kancelář s kuchyňkou pro řízení jednotek na místě, místo pro spojení a další potřebné věci a nástroje.

Dále jsme si prohlédli terenní sanitu Mercedes-Benz Atego 4x4, do které se vejde až 8 zraněných osob. Toto vozidlo zasahovalo třeba při velké nehodě autobusu, kde byl problém dostat se na místo události po silnici. Tento speciál tedy vyrazil na pole, aby se dostal ke zraněným osobám.

A to nebylo vše! Ještě jsme se podívali do dalšího speciálního vozidla, kterému se říká "Bydlík".

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy - stanice č. 11 Modřany

Ve 13 hodin jsme dorazili na stanici k hasičům. Stanice č. 11 je poměrně nová a byla postavena v roce 2013. Krom výjezdových hasičů, kterých je na jedné směně celkem 14, jsou zde i pracovníci HZS ČR, ketří pracují na úseku ochrany obyvatelstva a další. Na stanici slouží také specializovaná jednotka hasičských potapěčů.

Krátce po našem příjezdu byl jednotce vyhlášen poplach a tak jsme s dětmi viděli, jak to vypadá, když jednotka vyjíždí k nějaké události.

Hasiči dětem ukázali vozidla a techniku, kterou používají při zásazích. Naši mladí hasiči si taky vyzkoušeli, jak je těžké manipulovat s rozpínacími nůžkami, když hasiči zasahují u nějaké dopravní nehody.

Mockrát děkujeme záchranářům za úžasnou ukázku jejich techniky a za práci, kterou dělají!