Oprava střechy požární zbrojnice

25.10.2022

Za pár let oslaví naše požární zbrojnice své stoleté narozeniny. Na půdu a do věže začalo poměrně dost zatékat. Stará střešní krytina přestala plnit svou úlohu a tak bylo na obci rozhodnuto o opravě. Podařilo se nám sehnat firmu, která provedla kompletní výměnu špatné střešní krytiny za novou. Oprava střechy byla financována z rozpočtu obce.

Dále jsme provedli kontrolu podlahových prken ve věži požární zbrojnice. Po odkrytí pár prken ve druhém patře bylo zjištěno, že jeden z původních nosných trámů je značně poškozený, proto jsme provedli jeho výměnu svépomocí. Bohužel i další původní podlahová prkna jsou poškozená vlivem dlouhodobého zatékání vody. Bude tedy potřeba vyměnit podlahy ve všech třech patrech.

A k čemu hasiči potřebují věž? Věž požární zbrojnice je srdcem každé tradiční hasičárny a slouží pro sušení hadic a na jejím vrcholu je požární siréna, která slouží pro svolávání hasičů nebo pro varování obyvatel.