Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivita mladých hasičů.

Hasiči Rádlo

 

Letošní hasičskou soutěžní sezonu jsme odstartovali hned v únoru, kdy jsme se s dětmi zúčastnili, soutěže Dlouho-mostecký čtyřboj. Z této soutěže jsme si přivezli třetí místo.

Další soutěží byl Jeřmanický víceboj konaný v půlce dubna i tam se nám dařilo, nejvíce však mladšímu týmu, který vyhrál první místo a porazil tak 29 týmů, což byl velký úspěch. Musím podotknout, že v Jeřmanicích se dětem líbí ze všeho nejvíc. Ta soutěž je pro děti moc pěkně připravená.

V květnu nás čekali hned dvě soutěže a to Hamrovská štafeta, kde jsme skončili na čtvrtém místě a druhé okresní kolo hry plamen, kde nám vše nevyšlo podle představ

a utržili jsme 6 místo. Nevěšíme hlavu, poučíme se z chyb a vypilujeme přípravu. Spravíme si jistě chuť v další soutěži o hrad Frýdštejn, která nás čeká v červnu.

 

Trénujeme pravidelně každý pátek od 17:00 hodin do 19:00 hodin. Pokud je hezky tak jsme venku, když je ošklivo využíváme školní tělocvičnu.

Tento kroužek již funguje víc jak čtyřicet let, což je nádhera, že se najde stále někdo, kdo se o děti stará ve svém volnu. Naši hasičskou mládež trénují Šárka Novotná, Romana Fojtová, Petr Medek a Šimon Pozdníček, jako naši dva mladí instruktoři. Moc si jejich práce vážím.

Pokoušíme se o novou dotaci společně s místostarostou Ing. Pavlem Brandou o vybavení pro požární útok a štafety. Doufám, že se nám tento projekt podaří a zmíněné vybavení na tyto disciplíny se bude moci nakoupit z této dotace.

Bojujeme však i s místem na trénování, bohužel stále pro nás není vyhotoveno hasičské hřiště, kde by děti v klidu mohli trénovat, a kde by do budoucna mohli být i umístěné překážky. Děti by pak jistě dosahovali lepších výsledku, kdy by měli své zázemí s patřičným vybavením. Jistě by to nalákalo i nové členy, které tolik potřebujeme do mladšího družstva, kdy by měl někdo zájem se stát mladým požárníkem, může se přijít každý pátek podívat na náš trénink.

 

Kdysi se v naší obci Rádlo pořádala prestižní hasičská okrsková soutěž HRA PLAMEN, pořádala se zde 13 let. Všichni na to na OSH v Jablonci rádi vzpomínají, jaký to tu bylo pěkný.

Ráda bych opět Rádlu vrátila novou hasičskou soutěž, a tím bych vzdala hold těm, kteří se o mládež přede mnou starali. Doufám, že vznikne i k tomu hasičské hřiště, kde se bude moci trénovat, ale taky pořádat soutěž.

 

 

Šárka Novotná

hlavní vedoucí mládeže